Nüktedan Dergi Sayı: 17

Nüktedan Dergi Sayı: 17

Malumunuz çok sancılı günlerden geçiyoruz,hiç olmadığı kadar alışkanlıklarımızı değiştirmek zorunda kalıyoruz. Ortaya çıktığı günden itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan virüse karşı amansız bir mücadele veriyoruz.

Bu mücadele öyle tek taraflı yapılacak, sadece devletlerin alacağı önlemle atlatılacak bir şey değil. Tüm insanlık elini taşın altına koymalı ve kendi tedbirini eksiksiz almalıdır. En kısa yoldan evde kalarak bile bu sürece çok önemli katkı sağlandığı da unutulmamalıdır.

Belki de bu sadece virüse karşı değil, zamana karşı da verilen bir savaştır. Her savaşta olduğu gibi burada da öncü kuvvvetlerimiz unutulmamalıdır. Vatan uğruna, canı pahasına gözünü kırpmadan mücadele veren güvenlik güçlerimiz ne anlam ifade ediyorsa, bu virüse karşı korkusuzca mücadele eden sağlık çalışanlarımız bizim için aynı şeyi ifade ediyor.

Tüm yurtta gece gündüz demeden, ailelerinden ayrı kalma pahasına bu savaşı fedakarca yürüten sağlık çalışanlarımıza minnettarız.

Bu fedakâr sağlık çalışanlarımızdan bir tanesi de yayınevimize çok yakın bir mesafede bulanan Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Dr. Yavuz Kalaycı hocamızdı. Kendisi bu bölgenin sevilen saygın isimlerinden bir tanesiydi. Hiç tereddüt etmedi ve hastalarıyla ilgilenmeye devam etti. Bu süreçte kendisi de bu virüse yakalandı ve yenik düştü.

Görev yaptığı yer artık onun ismiyle anılıyor. Bizler de bu sayımızda Dr. Yavuz Kalaycı hocamızı, komşumuzu anmadan geçmek istemedik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Onun nezdinde fedakâr tüm sağlık çalışanlarımıza tekraren şükranlarımızı sunuyoruz. Onlara güveniyor, her daim destekliyoruz.

Güzel günlerde sağlıkla buluşmak dileğiyle…