Hakkımızda

Hakkımızda

Nüktedan Dergi 15 Ağustos 2017 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. 

Türkiye’de unutulan bir kavram olan Nüktedan kelimesinin tekrar insanlara hatırlatılması ve Anadolu coğrafyasının “Yunus dili” diye adlandırdığı gönül dilinin aşılanmasını düstur edinmiştir. 

Bireyin kendini toplumdan soyutladığı, muhabbet gibi, samimiyet gibi, vefa gibi kavramların içinin boşaltıldığı, sevginin ve hoş görünün neredeyse unutulduğu şu dönemde Nüktedan yüzlerde tebessüm bırakmanın gayesindedir. 

İdealleri çerçevesinde, hiç bir oluşumdan destek almadan, hiç bir oluşuma bağlı kalmadan fikirlerin özgürce dile getirildiği bir platformdur. Edebiyata temiz ve özgün bir pencereden bakan, söylediklerine nükte katan, vermek istediği mesajı okuyucularına bu yolla aktaran bir oluşumdur.

Kırmadan, dökmeden konuşan, gönül köprüleri inşa etmeyi ve bunun insanlar arasında yaygınlaştırılmasını amaçlayan bir kültür elçisidir. 

Derginin logosunda düz bir şekilde Nüktedan yazar. N harfinin üstünde sürü halinde kuşlar uçar. Son iki harfin üstünde küçük puntolarla yazılı “Temiz Edebiyat” yazısı vardır.