Hayal – Tolga Akpınar

Hayal

– Tolga AKPINAR –

Zihnimize yansıyan gerçekleşmesini çok istediğimiz lakin içinde bulunduğumuz şartlardan ötürü “inşallah bir gün olur” dediğimiz şeydir hayal…

Hayal, çocukken yıldızlara bakıp kurduğumuz, büyüyünce sevdiklerimizin yüzünde gördüğümüz, umudumuz, dileğimiz en güzel duamızdır hayal…

Kurduğumuzda çoğu zaman üzerimize devrilip altında kaldığımız, dirayetli davranıp altından irkilip yeniden, olmadı bir daha, hiç ümidi tüketmeden kurduğumuz, bir gün gerçekleşmesi  umuduyla hayatımızı anlamlı kılan şeydir hayal.

Başkası yıkmadıysa zararı yok! Yeniden kurarız, daha iyisini kurarız, daha güzelini daha büyüğünü kurarız dediğimiz şey hayal.

İnsanı mutlu eden, insana, insanı geleceğe dair umutlu kılan, gerçekleştiğinde mutlu kılan şey hayal…

Birileri gelmiştir, zarar ziyan vermiştir. Kırmıştır umutlarımızı, hayallerimizi yıkmıştır.

Ne yapacağız? Bir daha kurmayacak mıyız? Daha iyisini, daha güzelini, daha anlamlısını kuracağız.

Yıkıldı mı? Üzerimize mi devrildi? Kalkacağız altından, demir gibi, tunç gibi dirileceğiz yeniden dikileceğiz tüm zorlukların, gücümüzü azaltan güçlüklerin karşısına! Yiğitçe, mertçe duracağız.

Yeniden, olmadı yeniden, olmadı bir daha… Kuracağız! Güzelliğin hatırına, iyiliğin hatırına, sevginin, huzurun, mutluluğun ve insan olmanın hatırına… Yeniden kuracağız.

Yıkanların gözlerinin içine bakıp yıkılanların üzerine basıp yeniden, daha iyisini, daha güzelini, mertçe, yiğitçe kuracağız…

Hayal kuracağız…

Ne demiş Yahya Kemal Beyatlı: İnsan dünyada, hayal ettiği müddetçe yaşar.

Devam etmiş Albert Einstein: Hayal kurmak, bilgiden daha önemlidir; çünkü bilgi sınırlıdır, ancak hayal kurma tüm dünyayı kapsar.

Ve Robert Schuller koymuş noktayı: Bir hayal inşa edin, sonrasında o hayal de sizi inşa etsin.

“Bir hayal inşa edin, sonrasında o hayal de sizi inşa etsin.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir